پرینت

راهنمای اقدام به گرفتن وقت معاینه در مطب جشم پزشکی دکترعلیرضاخدائیانی

نوشته پیش رو٬ راهنمای همراه با تصویر برگهای متوالی سامانه نوبت دهی وقت ملاقات و معاینه در مطب٬ برای مراجعین محترم میباشد. لطفا این متن را به دقت مطالعه کرده و با بخاطر سپردن چگونگی پر کردن بخشهای مختلف آن٬  سامانه وقت دهی را با کلیک کردن اینجا باز کرده و قدم بقدم پیش بروید.

قبل از شروع فرآیند گرفتن نوبت٬ شماره کارت ملی بیمار٬ شماره پرونده بیمار (اگر نزد ما قبلا پرونده پزشکی دارند) و شماره تلفن موبایل فعالی را که بتوانید با آن تاییدیه گرفتن نوبت و اطلاعیه های ما را دریافت کنید٬ در دسترس داشته باشید. زیرا با شروع نوبت دهی فقط حدود ۵ دقیقه فرصت دارید که اطلاعات درخواستی را صغحه به صفحه وارد کنید.

با باز کردن سامانه نوبت دهی اینترنتی مطب٬ برگ زیر را مشاهده میکنید:در وسط صفحه شروع نوبت دهی را کلیک کرده وارد برگ "انتخاب خدمت" مانند شکل زیر٬ میشوید.  در این برگ دو عبارت را در داخل مستطیل میبینید.

                    نوبت ویزیت(معاینه در مطب)                    معاینه مجدد با جواب تستها

اگر برای اولین بار به مطب ما مراجعه میکنید و یا برای معاینه های دوره ای ویا بعلت بروز مشکلی اقدام به گرفتن وقت میکنید٬ عبارت "نوبت ویزیت" را انتخاب و کلیک کنید. 
اگر در معاینه در مطب برای شما دستور انجام آزمایشها و تهیه عکسهائی داده شده و حال آنها را آماده کرده و میخواهید برای ملاقات و معاینه مجدد٬ وقت بگیرید٬ عبارت "معاینه مجدد با جواب تستها" را کلیک نمائید.باانتخاب نوع خدمت٬ برگ بعدی که برای شما باز میشود٬ برگی با عنوان "انتخاب زمان" میباشد:در برگ انتخاب زمان (شکل بالا )٬ روزهای ماه جاری مشاهده میشود. روزها با سه رنگ نمایان شده٬ رنگ مشکی روزهائی است که وقت خالی برای گرفتن نوبت دارند٬ روزهای قرمز که روزهای کاری مطب نیستند و روزهای نارنجی که وقتهای مربوط به آنها پرشده و وقت خالی برای انتخاب ندارند.
اگر در ماهی که پیش رو دارید وقت خالی وجود ندارد و یا در آن ماه نمیخواهید وقت بگیرید٬ با کلیک کردن علامت گیومه (  «    یا    »   ) در طرف چپ یا راست نام ماه٬ به روزهای ماه بعدی و یا در برگشت٬ به روزهای ماه قبلی وارد خواهید شد.
از این برگ به بعد٬ برای بقیه صفحه ها٬ با کلیک کردن عبارت       بعدی        کار را ادامه و وارد برگ بعد میشوید و با انتخاب       برگشت به مرحله قبل         به صفحه قبلی هدایت خواهید شد.
 


همانطور که ملاحظه میکنید٬ در ماه بعدی تعدادی روزها با رنگ مشکی (دارای وقت خالی) وجود دارد.
روز دلخواه را انتخاب و کلیک میکنید. در طرف چپ صفحه٬ ساعتهای خالی آن روز باز میشود.ساعتی را که برای شما مناسب است انتخاب میکنید٬ در هر بار گرفتن وقت٬ فقط میتوانید یک پنجره ساعت را انتخاب کنید و امکان انتخاب بیشتر از یک مورد وجود ندارد. پس از انتخاب ساعت٬ و در زیر مجموعه پنجره های ساعت٬ دو مستطیل کد و محلی خالی برای وارد کردن کد٬ باز میگردد.

کد سمت راست را در پنجره سمت چپ وارد میکنید. (سیستم به حروف بزرگ و کوچک حساس نیست).


در تصویر زیر٬ کد مربوطه را وارد کرده ایم:با کلیک کردن   بعدی    برگ "تکمیل فرم" گشوده میشود. نام کامل بیمار٬ جنسیت بیمار٬ شماره کارت ملی بیمار و شماره تلفن موبایلی که بتوانید پیغام تایید گرفتن وقت و اطلاعیه های ما را دریافت کنید٬ به دقت وارد کنید. در قسمت "توضیحات" شماره پرونده قبلی بیمار را ( اگر قبلا نزد ما پرونده پزشکی دارید ) وارد کنید.
لطفا در نظر داشته باشید که نام و نام خانوادگی بیمار را بطور کامل و مطابق شناسنامه و کارت ملی مرقوم فرمائید و از نوشتن نام مستعار و هر نامی که معمولا بیمار را به آن نام صدا میزنید و با نام شناسنامه ای فرق دارد٬ خودداری نمائید.
مواردی را که ستاره دار هستند حتما پر کنید. در مورد شماره موبایل٬ دقت نمائید که شماره تلفنی را وارد کنید که همواره در دسترس باشد زیرا پیغام تایید گرفتن وقت و اطلاعیه های مطب به آن شماره ارسال خواهد شد.
با انتخاب کلمه "بعدی" فرآیند وقت گیری به پایان رسیده و برگ تاییدیه نوبت گیری با نام:  "قبض نوبت" ظاهر میشود.
در این قبض مشخصات نوبت گرفته شده و شماره پیگیری ثبت شده است. مشخصات بیمار و شماره تلفن را کنترل کنید و این برگ را ذخیره ( save ) و یا کپی کرده ویا عکسی با موبایل گرفته و آنرا در روز مراجعه به مطب همراه داشته باشید.

برای آغاز مراحل گرفتن وقت مطب٬ ابنجا را کلیک کرده و وارد سامانه نوبت دهی مطب شوید٬ و برگهای پیش رو را دنبال نمائید.